אני מקנא כשבת הזוג שלי מדברת עם מישהו. מה לעשות?

זהו פוסט חדש שפורסם בבלוג של מאפי

שאלה שקיבלתי:
יש לי בת זוג ואני מקנא כל פעם שהיא מדבר עם מישהו (אפילו בעבודה שלה). אני מבין שההתנהגות שלה היא נורמלית וזה לא משהו שאני יכול לבוא אליה בטענות בגללו, כי היא אפילו לא פלרטטנית.
אני כמובן לא מראה לה שאני מקנא ולא עושה לה הצגות, אבל הבעיה שלי היא עם עצמי. איך להתמודד עם הרגש הזה בפנים? איך להקטין אותו?

תודה מראש,
כפיר


התשובה שלי:
היי כפיר,
רגש הקנאה הוא רגש טבעי ומאוד אנושי. יש מאחוריו הרבה סיבות הגיוניות. כמובן קנאה קיצונית אינה בריאה (כמו כל דבר קיצוני), אך להרגיש קנאה כלפי מישהי שיש לך רגשות כלפיה זה דבר טבעי לחלוטין.

אני לא ממליץ לך לחפש טריקים ומניפולציות כדי לדכא את הרגש הזה. אין צורך "להילחם" ברגשות שנוצרים בך ולנסות "לכבות" אותם באמצעים מלאכותיים. הדרך הטובה ביותר, היא לשנות את היחס שלך לקנאה. לקבל את הרגש הזה, להבין שהוא חלק ממך ושזה בסדר להרגיש אותו.

הוא יוצר בך חוסר נחת מכיוון שאתה נמצא בעמדה שלקנא זה לא טוב וצריך "להילחם" בקנאה. אני מציע לך להתחיל לאהוב את התחושה הזו כמו שאתה אוהב משהו אישי ששייך לך. תתבונן ברגש הזה ברגש שהוא מופיע, תבין שהוא מופיע אוטומטית ולא תמיד בגלל סיבות הגיונית (זה שבת הזוג שלך מדברת עם מישהו, לא אומר שהיא מתכננת לבגוד בך איתו או בכלל מרגישה משהו כלפיו). כשמתבוננים ברגש ומפנים את תשומת הלב אליו (ובו זמנית מתנתקים ממה שקורה מחוצה לנו), הרגש מתחיל להשתחרר ולהתפוגג. ככה הגוף שלנו עובד. כל מי שמתעסק במדיטציה ובעבודה פנימית, מכיר את העיקרון הפשוט הזה.

לסיכום, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל רגש בלתי רצוי, היא להפסיק להילחם בו ולהתחיל לקבל אותו ולהתבונן בו בכל פעם שהוא מופיע. בהרבה פעמים הדרך הזו היא הטובה ביותר שמאפשרת לך "להעלים" רגש בלתי רצוי.

יש לכם עצות נוספות לכפיר? כתבו אותן בתגובות.

עקוב אחר עדכונים חדשים בעמוד הפייסבוק של מאפי: www.facebook.com/mapitv

סגור לתגובות.