החופש המוחלט

זהו פוסט חדש שפורסם בבלוג של מאפי

שלום לכולם, עבור כל מי שטרם זכיתי להכיר אני אציג את עצמי:
שמי דודי ארבלי ואני מדריך שטח במאפי.

היום רציתי לשתף אתכם באחת השאלות המעמתות ביותר שנשאלתי במסגרת תפקידי כמדריך במאפי. שאלה שמעסיקה לדעתי את כל החניכים שעוברים אצלנו וכמובן כל מדריך אחר בתחום הזה באשר הוא.

לפני כמה זמן בסיומה של הדרכה נשארתי לשוחח עם חניך שביקש לדבר איתי על כמה נושאים שמטרידים אותו. מבין הרבה מאוד נושאים שהחניך שיתף אותי בהם, עלה סיפור אחד מעניין שהוליד מתוכו שאלה חשובה ומאתגרת. החניך סיפר לי שלקח לו הרבה מאוד זמן לבלוע את הגאווה שלו ולהגיע לקורס שלנו על מנת לשפר את עצמו בתחום התקשורת עם נשים. אחד הדברים המרכזיים שהובילו אותו אל הקורס הייתה העובדה שחבר שלו ניחן ביכולות טבעיות מדהימות לפיתוי נשים (שהוא רכש מהסביבה שלו במשך שנות קיומו) והוא מאוד היה רוצה להיות כמוהו ולהצליח עם נשים בהתאם.

היום, הוא מרגיש שגם לאחר הקורס הוא לא יכול להשתוות אליו ויתרה מכך, אין לו מושג איך להתמודד (אחרי הקורס) עם הסיטואציה שבה בחורה דוחה אותו. השאלה המרכזית שהוא העלה בפניי הייתה:

"היום, אחרי שיש לי את הכלים להצליח עם כל בחורה, איך אני בולע את האגו והגאווה ומתמודד עם שני המצבים האלה: האחד שבו בחורה דוחה אותי והשני בו אני יודע שחברי תמיד יהיה טוב ממני? איך אני מסביר לסביבה שלי ולחברים שלי דחייה מבחורה מסוימת לאור זה שהם מודעים לכך שעברתי קורס בנושא?".

אני מוכרח להודות שעד שהוא לא שאל אותי את השאלה הזאת, לא התחבטתי בה באופן גלוי ומודע ויחד עם זאת, בו ברגע שעניתי לו על כך, נתתי תשובה גם לעצמי והתשובה שלי הייתה כזאת:

"קודם כל לגבי החבר שלך, בוא אני אגלה לך סוד קטן. בכל דבר בעולם תמיד יהיה מישהו שיהיה יותר ממך. כמו כן תמיד יהיה מישהו שיהיה פחות ממך. אין טעם להילחם בזה כיוון שזאת עובדה. תמיד יהיה מישהו יפה ממך ותמיד יהיה מישהו מכוער ממך. תמיד יהיה מישהו חזק ממך ותמיד יהיה מישהו חלש ממך. תמיד יהיה מישהו שיהיה יותר מוצלח עם נשים ממך ותמיד יהיה מישהו פחות מוצלח עם נשים ממך. וגם ממני.

המתנה שאתה קיבלת היא היכולת לשפר את עצמך ולהשוות את עצמך לאלו שהם מוצלחים בצורה בלתי רגילה על ידי שיפור וצמיחה ולא לאלו שהם ברירת המחדל הממוצעת.

דבר שני, בוא אני אגלה לך סוד נוסף. אין אחד בעולם שכל בחורה תגיד לו כן. גם לא אני. אני בהחלט מאמין שכל בחורה שתחליט שאתה רוצה אתה תוכל להתאמץ עד שתשיג אותה. יחד עם זאת, לא כל הבחורות ייענו לך ביחס לכמות הניסיונות שתשקיע בהן. יהיו בחורות שיסרבו לך וגם לי. אתה יודע מה? רוב הפעמים זה בכלל לא קשור אליך. מה דעתך על חובת ההוכחה שלי עבור הסביבה? אני לא רק עברתי קורס, אני אפילו מדריך במאפי".

בשלב הזה הוא מביט באוויר בתימהון ושואל: "אז מה אתה עושה כשאתה ניגש לבחורה והיא דוחה אותך? איך אתה מסביר לחברים שיושבים איתך למה זה קרה? ומה בעצם הרווחת מכל הקורס הזה אם עדיין יש בחורות שדוחות אותך?".

ואני משיב בפשטות: "הרווח הגדול ביותר שלי מהקורס שעברתי הוא החופש המוחלט שלי לדעת שאני יכול לגשת אל כל בחורה שאני רוצה מבלי לפחד מה יגידו עליי או מה תהיה התגובה שלה. כי אני יודע בוודאות שלא תהיה לכך שום השפעה שלילית על מצב הרוח שלי או על הסיכוי שאני אנסה שוב בעתיד עם בחורה אחרת. והדבר שמבדיל אותי משאר החברים שיושבים בשולחן הוא שאני הרווחתי את החופש הזה והם עדיין לא".

עקוב אחר עדכונים חדשים בעמוד הפייסבוק של מאפי: www.facebook.com/mapitv

סגור לתגובות.