למה הטבע רוצה להקשות עליך להכיר בחורה שמעניינת אותך?

זהו פוסט חדש שפורסם בבלוג של מאפי

אם ננתח אחת אחרי השניה את הסיבות שבגללן רוב הגברים מתקשים לגרום לנשים להימשך אליהם, נראה סדרה של פרדוקסים שטומנת לנו הפסיכולוגיה האנושית.

פרדוקסים שאנחנו כל כך התרגלנו אליהם, שהם נראים לנו טבעיים לחלוטין, אך אם נינתח אותם בצורה רציונלית, נראה שהיבטים מסויימים סותרים כל הגיון מבחינת התפתחות המין האנושי.

מתחילת שנות ה-2000 אני משקיע את מרבית זמני בשביל לחקור את הפרדוקסים האלה, למצוא אליהם פתרונות, ולספק את הפתרונות האלה לגברים שרוצים להביא הצלחה עם נשים אל תוך חייהם.


הנה דוגמא קלאסית לפרדוקס הכי בסיסי

כשאתה מאוד-מאוד רוצה בחורה מסויימת, אתה נתקל באינספור מכשולים וקשיים בניסיונות שלך לכבוש את ליבה. אבל דווקא כשיש בחורה שלא מדליקה אותך בכלל, אתה מגלה עד כמה "קל" לך לעניין אותה.

לכאורה האבולוציה הייתה אמורה ליצור מצב הפוך – כשמשהו חשוב לך, המנגנונים הפסיכולוגיים שלך אמורים לדעת להתגייס כדי שיהיה לך קל יותר להשיג את מה שאתה רוצה וכך תוכל לשפר את יכולת ההישרדות שלך. אבל בפועל, הטבע טמן לנו מכשול שסותר כל הגיון אבולוציוני – כשאתה רוצה להשיג משהו שמאוד חשוב לך (בחורה יפה, עבודה נחשקת, הסכם רווחי וכו'), המנגנונים הפסיכולוגיים שלך, במקום לעזור, יוצרים לחץ, מגבירים את החששות ורק מפריעים לך להצליח.


שים לב לתהליך שקורה כאן:

כשאתה פוגש בחורה שפחות חשובה לך -> אתה לא לחוץ ומרגיש נינוח -> אתה מסוגל לתקשר בצורה מושכת -> היא מתאהבת בך.
כשאתה פוגש בחורה שמאוד חשובה לך -> אתה נלחץ ולא מרגיש נינוח -> אתה לא מסוגל לתקשר בצורה מושכת -> אתה נכשל איתה.

מלכודת הפרדוקס כאן, היא שדווקא עם הבחורות החשובות עבורך, הסיכוי להצליח יורד. וכדי לנצח את מלכודת הפרדוקס הזה, צריך קודם כל לנצח את המנגנונים הפנימיים בתוכך (לחץ, התרגשות, בלבול) שנכנסים לפעולה, מבלבלים לך את כל הקלפים ומכניסים אותך למלכודת.

עקוב אחר עדכונים חדשים בעמוד הפייסבוק של מאפי: www.facebook.com/mapitv

סגור לתגובות.