‫שאלות ותשובות בנושא הצבת מטרות (מה צריך כדי להגשים את החלום שלך השנה)‬

זהו פוסט חדש שפורסם בבלוג של מאפי

הצבת מטרות

 
אחרי שפרסמנו את הוידאו על הצבת מטרות לשנת 2012, הגיעו אלינו מספר שאלות שקשורות לנושא ואני חושב שהתשובות עליהן אקטואליות לכל מי שבאמת לוקח אחריות על החיים שלו וחותר להשגת המטרות שהציב.

גם אם כבר הצבת לעצמך מטרות וגם אם עדיין לא, אני רוצה שתקרא את השאלות והתשובות עליהן. הן יעזרו לך לכוון את ההתקדמות שלך לא רק בתחום ההצלחה עם נשים, אלא גם בכל תחום אחר בחיים.

איך להציב מטרות ריאליות מבחינת זמן?
כאן עליך להשתמש בהגיון האישי שלך. הצב מטרות שהן קצת מעבר למה שנראה לך הגיוני, אבל באותו הזמן שהן לא יהיו משהו מופרך לחלוטין שאתה יודע שאין סיכוי שתשיג. זאת אומרת שהמטרה צריכה להיות כזאת שאתה יודע שאתה יכול להשיג, אבל זה לא יבוא בקלות.

מה קורה אם אני לא עומד בזמנים שהקצתי לעצמי להשגת המטרה? אם הזמן עבר ואני עוד לא השגתי את המטרה, זה יכול לבאס…
המטרה שאתה מציב, היא לא משהו שאתה בהכרח חייב להשיג בכל מחיר במסגרת הזמן שקבעת (למרות שמומלץ שזו תהיה הגישה שלך). מטרה זה משהו שעוזר לך להחליט ולקבוע את הכיוון שבו אתה תתקדם.

הפוך את זה לסוג של אתגר. תציב מטרות לחודש הקרוב ותעשה את המקסימום כדי להשיג אותן. אחרי חודש תראה עד כמה הצלחת. אם הצלחת להשיג אותן, לחודש-חודשיים הבאים תציב מטרות יותר קשות. אם לא הצלחת להשיג, לחודש-חודשיים הבאים תציב מטרות יותר קלות.

בוא נאמר שמטרת העל שלך היא לא להשיג את המטרות עצמן, אלא ללמוד להציב מטרות בצורה כזו שתאפשר לך לעשות התקדמות משמעותית תוך זמן מוקצב ולהיות קרוב מאוד להשגת המטרות שאתה מציב.

זה נראה לי קצת מלחיץ לכתוב מטרות לשנה קדימה, כאילו הכל מחושב וקבוע מראש.
כמו שכתבתי קודם – סימון המטרות אמור לעזור לך להתביית על כיווני ההתקדמות והשקעת האנרגיה שלך.
זכור, תמיד אפשר לעדכן מטרות ולשנות אותן. אם בעוד חודשיים אתה תראה מסיבה כלשהי שהמטרות שהצבת כבר לא מדליקות אותך, שנה אותן למשהו אחר.

המטרות שאתה מציב מכריחות אותך להסתכל על הדברים בצורה ריאלית. זאת אומרת שהדברים שאתה רוצה להשיג מפסיקים להיות בגדר חלום בשבילך, ועכשיו אתה מתחיל את הדרך למימוש שלהם. כנראה שתוך כדי החתירה למטרות אתה תגיע לתובנות חדשות ותראה שהמטרות שהצבת הן טובות בגדר חלום, אבל בחיים האמיתיים זה בכלל לא מה שאתה רוצה. זה יקרה עם הרבה מטרות שאתה מציב לעצמך וזה אומר שעכשיו אתה מסתכל על הדברים בצורה יותר ריאלית וקל לך יותר להבין מה אתה באמת רוצה להשיג.

אם יש לך שאלות נוספות הקשורות להצבת מטרות, אתה מוזמן לכתוב אותן בתגובות.

 

עקוב אחר עדכונים חדשים בעמוד הפייסבוק של מאפי: www.facebook.com/mapitv

סגור לתגובות.